22 Kasım 2014 Cumartesi

Çılgın Hatunlar Çanta Koleksiyonu 40 ; Crazy Ladies Bag Collection 40
 
Koleksiyonun 40. parçası bir diş hekimi için hazırlandı... Kendisiyle hiç tanışmadım; bir arkadaşım aracılığıyla turkuaz renkte bir çanta istediğini bana iletti. Ben de kumaşlarım içerisinde turkuaz renkle uyumlu olabilecek Loralie Design tasarımlarından birini seçtim ve çantayı hazırladım.
 
The 40th part of the collection was made for a dentist... I haven't met her; one of my friends told me that she just ordered a turquoise bag. Then I chose this Loralie Design creation which could be good with turquoise colour and made the bag.

 
Turkuaz, çuval kumaşı ve sarı birlikte oldukça hoş bir kombinasyon oluşturdular. Bence yazın plajda kullanmak için harika bir çanta...
 
Turquoise, burlap and yellow have made a perfect combination together. I think this is an excellent bag for using at the beach in summer...

 
Bu sarı pitikareli kumaşı öyle çok seviyorum ki... Neden acaba ??? Onu biryerlerde kullanmak beni çok mutlu ediyor :) Bu çantanın cebi olarak da güzel oldu...
 
I love this yellow fabric so much... I don't know why ??? Using it somewhere makes me so happy :) It is also so beautiful as a pocket in this bag...
 
 
Detaylar, detaylar... / Details, details...

 
Tesadüfen seçtiğim bu resimdeki hatunun çantanın sahibine benzemesi de ayrı bir mutluluk sebebi oldu benim için :))
 
It was such a big happiness for me that I chose this fabric incidentally and the lady on it really looks like the owner of the bag :))
 
Başka güzelliklerde buluşmak dileğiyle... / I am wishing to meet you with another beauties...

13 Kasım 2014 Perşembe

Öykü'nün Kapı Süsü ; Oyku's Door Wreath

Farkettim ki yalnızca haftada bir kez yayın yapabiliyorum... Perşembe günü dersim olmadığından sadece bugün blogumla ilgilenme fırsatı bulabiliyorum :( Hal böyle olunca yayınlanması gereken fotoğraflar da klasörde birikmeye devam ediyor. Teslimat sırasına göre yayınlamaya çalışıyorum ama bazen karışabiliyor !!
Neyse Bursa'dan gelen bu sipariş Kurban Bayramı'nda teslim edilmişti. Öykü adındaki bir prensese hediye edilmek üzere sipariş edilmişti; pespembe olması gerektiği de özellikle belirtilmişti. 
 
I have just realised that I can only publish something on my blog once a week... I can only find chance to take care of my blog on Thursdays because I haven't got classes on that day :( Because of this the photos that must be published are increasing in file. I try to publish them in an order of ordering dates but sometimes it messes up !!
Anyway I gave this wreath to its owner a long time ago. It was ordered for giving to a princess called Oyku as a gift; and it was especially asked  me to make it very pink.


 
Bu kez harflerin üzerine çiçek yerine minik kalpler yerleştirdim. / This time I put small hearts on the letters instead of flowers.

 
Küçük bir prenses lila elbisesi ve mor ayakkabılarıyla... / A little princess with lila dress and purple shoes...

 
Balonları sevmeyen çocuk yoktur herhalde... / I think there is no kid who doesn't like balloons...

 
Bu küçük prenses de dünyadaki tüm çocuklar gibi balonları çok seviyormuş...
 
And this little princess loves balloons just like all the children in the world...

5 Kasım 2014 Çarşamba

DOKTORLAR İÇİN HEDİYELER ; GIFTS FOR DOCTORS
 
Bir diş hekimi, bir psikolog ve bir de psikiyatrist... Bir arkadaşları bu üç doktora değişik birer hediye etmek istemiş ve benden de kapı süsü tasarlamamı istemişti. Neler yapabilirim diye biraz düşününce bu üç kapı süsü ortaya çıktı.   
 
A dentist, a psychologist and a psychiatrist ... A friend wanted to give interesting gifts to these three doctors and asked me to create three decorative objects for hanging on door. I thought a while about what could I do and these crafts came out.
 
 
Bu kocaman diş bir diş hekimin kapısını süsleyecek. Daha önce de benzer ürünler yapmıştım. Bu kez büyük, pembe bir fiyonk ekledim.
 
This huge tooth will decorate a dentist's door. I had made similar objects before. But this time I added a pink bow.
 


 
Bir psikolog için nasıl bir tasarım yapabilirim diye gerçekten çok kafa yordum; hem sevimli hem de anlamlı olmalıydı. Birkaç günlük düşünme ve araştırma sürecinden sonra farklı yüz ifadelerinde sarı yüzler uygun olabilir diye düşündüm.
 
I really thought too much about what kind of creation could I make for a  psychologist; it had to be cute and meaningful. After a few days of thinking I found this idea of  making yellow faces with different facial expressions.

 
 Sonuçta ortaya çıkan ürün beni gerçekten çok mutlu etti. Tam istediğim gibi oldu; sevimli ve anlamlı. Aferin bana :)
 
The final product really made me happy. It was just like what I wanted; cute and meaningful. Well done to me :)
 
Bu kez bir psikiyatrist için bir tasarım yapmam gerekiyordu. Ne kadar düşündüysem de bir sonuca ulaşamadım. Hediyeleri sipariş veren arkadaşımla görüşmemiz sonucunda oldukça espirili bir şey istediğini, belki bir huni bile kullanabileceğimi söyledi.
 
This time I had to create for a psychiatrist. Altough I thought a lot unfortunately could not find anything. After I talked to my friend who ordered these gifts, I found that she wanted something funny, she told me that I could use even a funnel.
 Öyleyse kulağında steteskopu ile pembe bir huni bir bayan psikiyatrist için yeterince espirili bir hediye olabilir dedim ve çalışmaya başladım.
 
Then I found out that a pink funnel with a stetescope on its ears would be a funny gift for a lady psychiatrist and started to work.

 
Bir de lila fiyonk ekleyince herşey tamamdı... / When I added a bow everything were completed.