30 Eylül 2013 Pazartesi

Mutlu Yıllar Arkadaşım; Happy Birthday My FriendBugün sevgili arkadaşım Seçil'in doğumgünü olur da ben boş durur muyum ? Sahibi gibi kıvırcık saçlı bir broş yapayım dedim. Güzel olmuş değil mi ?
 
İyi ki doğdun arkadaşım; kucak dolusu sevgiler ...  
 
Today is my friend Secil's birthday then will I do anything ? I decided to make a brooch with curly hair just like its owner. Isn't it nice ?
 
Happy birthday my friend ; with lots of love ...

28 Eylül 2013 Cumartesi

Mutlu Yıllar Begüm ; Happy Birthday Begüm
Okullar açılınca hobime ayıracak zamanım çok azaldı maalesef :( Kafamda birsürü proje olmasına rağmen zamanım olmadığı için hiçbirşey yapamadım uzun süredir. Neyseki bugün sabah dikiş makinemin başına oturup birkaç cici şey yapmayı başardım...

Esmacığımın arkadaşı Begüm'ün doğumgünü bugün. En güzel hediyenin el yapımı bir kalemkutu olacağına karar verdi kızım; bana da yapması kaldı ... Çok da şirin oldu ... Mutlu yıllar Begüm

Unfortunately I have very little time for my hobby because of school works :( Altough I have a lot of project in my mind, I haven't been able to make anything for a long time as I had no time. Anyway I managed to sit in front of my sewing machine and create a few cute things this morning.

Today my daughter Esma's friend Begum's birthday. She decided that the most beautiful present was a handmade pencilcase than I made it ... It is so lovely, isn't it .... Happy birthday Begüm

17 Eylül 2013 Salı

Çılgın Hatunlar Çanta Koleksiyonu 1 ; Crazy Ladies Bag Collection 1
Kırmızı Çanta ; Red Bag


En sevdiğim rengin kırmızı olduğunu herkes bilir; kırmızı bana enerji verir ve kendimi iyi hissettirir. O yüzden birşey yapacaksam önce gözlerim kırmızıyı seçer. Bu kırmızı kumaşlar da evde vardı zaten. Kadın figürlü kumaşı ise iki hafta önce Değirmendere Kırkyama Festivali'nden 3E Tasarım Atölyesi'nin standından çok beğenerek almıştım . Bir çanta yapmaya karar verdim. Ve yaptığım çantayı da çok beğendim :)
 
Everyone knows that my favourite colour is red; red gives me energy and it makes me feel good. So whenever I make something my eyes choose red  at first. I have had these red fabrics. I bought the fabric with woman figure on from Değirmendere Patchwork Festival two weeks ago. Then I decided to make a bag. And I like the one that I made :)
 
 
İşte çantam ....
 
 Here is my bag...
 
 
 İçi de böyle ...
 
This is inside ....
 
 
Bu da arkası ....
 
And this is backside ....
 

14 Eylül 2013 Cumartesi


Minik kelebek ; Tiny butterfly
 
 
Yaz tatili bitti; pazartesi okullar açılıyor. Artık el işlerine ayıracak zamanım oldukça kısaldı. Ama hiçbirşey yapmadan da olmaz. Bu minik kelebek de koleksiyona en son katılan eleman...

Summer holiday is over; schools are beginning on Monday. I have very little time for craft works anymore. However, never without doing anything. This tiny butterfly is the latest one in the collection...12 Eylül 2013 Perşembe

Lavanta keseleri ; Lavender SachetsBu minik lavanta keseleri de bebek mevlidi için güzel birer alternatif olabilir... ( Ebat 10 x 12 cm )

These little lavender sachets might be nice choices for baby shower ...

10 Eylül 2013 Salı

Aurora'nın Anaokulu Çantası ; Aurora's Kindergarten Bag
Aurora dün anaokuluna başladı. Ben de annesinin isteği üzerine kullanacağı çantalarını aylar öncesinden hazırlamıştım. Güle güle kullan güzel prenses...

Aurora started kindergarten yesterday. I made these bags ,that her mother required , a few months ago. Use them with enjoyment beautiful princess...

8 Eylül 2013 Pazar

Küçük kuzucuklar ; Little Lambs


Şirin şeyler :)
 
Cute things :)
 
 
İster doğum günü ister bebek mevlidi için ...
 
For birthday parties or baby showers ...
 

5 Eylül 2013 Perşembe

Bebek Şekerleri ; Little Felt FiguresBu sevimli küçük keçe figürler bebek mevlidi, doğum günü ya da arzu edilen farklı organizasyonlar için istenilen renklerde hazırlanır. ( Ebat yaklaşık 7,5 x 6 cm.) Üzeri etiketlenmiş olarak teslim edilir.

These little cute felt figures can be made in different colours for baby shower, birthday party or any other different organisations. ( Size about 7,5 x 6 cm.) They are completed with stickers attached.

3 Eylül 2013 Salı

Hoşgeldin "Öykü Selen" ; Welcome "Öykü Selen"

 
Minik bebek Öykü Selen için hazırlıklar başladı... Kurabiyelerin koyulacağı kese için bu iki kumaşı seçtim; dışı çiçekli, içi ise puantiyeli olacak.

 
 İşte kesemiz; papatyalar kurabiyelerle uyum içerisinde ...


Kurabiyeler keseye girmeye hazırlar :)

 
Öykü Selen'in sağlık ve mutluluk dolu bir ömür geçirmesi dileklerimle.

2 Eylül 2013 Pazartesi

Almila için 2 ; For Almila 2


Güzeller güzeli Almila bebek bana kırk uçurmaya gelir de ben O'na kurabiyeler yapmaz mıyım ? Kurabiyeler de şirin bir kesenin içinde verilse hoş olur :)

If beautiful baby Almila comes to visit me ,will I make cookies for her ? It would be nice to give these cookies in such a cute bag :)